Tekstilac iz Odžaka ispisao klupsku istoriju plasmanom u Superligu, Pančevci izborili opstanak

0
96

Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka novi su članovi Superlige Srbije, pošto su večeras u drugoj utakmici baraža u gostima odigrali 1:1 protiv Javora.

Tekstilac je u prvoj utakmici kod kuće pobedio 1:0, pa je tako ukupnim rezultatom 2:1 bio bolji u dvomeču.

Klub iz Odžaka će prvi put igrati najkvalitetnije fudbalsko takmičenje u Srbiji, dok se Javor posle dve sezone ponovo seli u Prvu ligu Srbije.

Strelci na meču bili su Miroslav Marković iz penala u 53. minutu za Tekstilac, odnosno Bubakari Dukure u 75. minutu za domaćina.

Fudbaleri Železničara iz Pančeva pobedili Inđiju u baražu i ostali u Superligi Srbije

Fudbaleri Železničara iz Pančeva takmičiće se i sledeće sezone u Superligi Srbije, pošto su večeras kod kuće u drugoj utakmici baraža pobedili Inđiju 2:0.

Železničar je u prvoj utakmici u gostima pobedio 2:1, pa je tako ukupnim rezultatom 4:1 bio bolji u dvomeču.

Golove su postigli Aleksandar Kahvić u 15. i Aleksandar Đorđević iz penala u 90+2. minutu.

Klub iz Pančeva će tako i sledeće sezone igrati najkvalitetnije fudbalsko takmičenje u Srbiji.