TSC doživeo debakl u evropskom takmičenju – Petarda u mreži

0
154

Fudbaleri TSC-a nisu uspeli da prirede senzaciju pošto su u 4. kolu grupne faze Lige Evrope poraženi od Frajburga rezultatom 5:0.

U ovom meču Topolčani su pružili solidan otpor favorizovanom rivalu,, ali nisu uspeli da ozbiljnije zaprete. Već u 4. minutu Frajburg je mogao do vođstva. Posle greške Vlalukina, do lopte je došao Holer ali je fantastični Ilić sačuvao mrežu.

Samo minut kasnije ponovo je na visini zadatka bio Ilić, ovog puta šutirao je Vajshaupt. U 10. minutu je posle udarca Holera lopta udarila u ruku jednog od fudbalera TSC-a ali je sudija odmahnuo rukom i meč je nastavljen.

Terensku inicijativu domaćin je krunisao u 24. minutu. Pogrešio je u predaji lopte štoper Đorđević, do nje je došao Egenštajn, idealno centrirao za Rola koji je savladao Ilića.

U istom ritmu nastavio je Frajburg, ređao je šanse i konstantnopretio Iliću. Do poluvremena je nemački tim mogao da ima i dva gola predsnosti, ali je udarac Rola pogodio stativu.

Pokušao je trener Lazetić da izmenama razdrma svoju ekipu, pa je na teren poslao Ćalušića i Ćirkovića. Upravo je Ćirković imao najbolju šansu na meču za svoju ekipu. Odlično je šutirao sa 10-ak metara, Atebolu je odbio loptu, a u nastavku akcije spetljao se Đakovac.

Kako to u fudbalu obično biva, promašaj TSC-a je ekspresno kažnjen. Brzu akciju završio je Engenštajn udarcem sa 15 metara i pogodio mrežu. Već tada se moglo naslutiti u kom pravcu će ići pomenuti meč.

Lazetić je na sredini drugog dela odlučio da pruži šansu Pantoviću i Radinu, dok je iz igre izveo Đakovca i Jovanovića.

U 69. minutu na semaforu je stajalo 3:0 za domaći tim. Ponovo je štoper Đorđević izgubio loptu, a Vajshaupt uspeo da zatrese mrežu.

Nemački tim je bio rešen da postigne još jedan gol, a Ilićeva mreža se zatresla i u 80. minutu, kada se u strelce upisao rezervista Adamu. Igra TSC-a se u potpunosti raspala, da bi u 85. minutu sreća pogledala Topolčane posle šuta Engenštajna.

Konačnih 5:0 postavio je Doan u nadoknadi vremena.