Fudbaleri Vojvodine pobedili Partizan, Zvezda na bod od titule

0
78

Fudbaleri Vojvodine pobedili su kao gosti Partizan rezultatom 3:2 u meču trećeg kola plej-ofa Superlige, pa Crvena zvezda može već u ovoj rundi da postane šampion Srbije ukoliko od 19 časova osvoji bod kod kuće TSC.

Partizan je poveo u 18. minutu autogolom Đorđa Crnomarkovića, ali je Vojvodina u finišu poluvremena stigla do potpunog preokreta u režiji Dejana Zukića i Kejleba Zadija. U 38. minutu je Zukić bio asistent a Zadi strelac, dok su u 44. uloge bile obrnute.

Partizan je izjednačio u 57. minutu golom Aranđela Stojkovića. U 77. minutu rezervista Vojvodine Mihailo Ivanović je postigao gol udarcem posle kornera, ali ga je sudija Srđan Jovanović poništio posle intervencije iz VAR sobe zbog prekršaja nad defanzivcem Partizana.

U poslednjem, četvrtom minutu nadoknade meča, bivši fudbaler Crvene zvezde Njegoš Petrović je postigao pobedonosni gol za Vojvodinu, usamljen je šutirao sa ivice šesnaesterca i doneo „lalama” velika tri boda u trci za plasman u evropska takmičenja.

Drugoplasirani Partizan sad ima 70 bodova, dok je Vojvodina peta sa 54 boda. Partizan u narednom kolu gostuje Napretku, dok će Vojvodina dočekati Čukarički, direktnog rivala za peto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija, prenosi Tanjug.