Prvi remi baš između Danaca i Slovenaca – Uskoro meč Srbija – Engleska

0
89

Po dominantno poluvreme za obe selekcije

Prvi remi na Evropskom prvenstvu dogodio se u našoj C grupi, gde su Danska i Slovenija odigrale 1:1.

Danska je bila dominantna u prvom poluvremenu. Tehnički doterana i precizna igra donela im je vođstvo u 17. minutu posle gola koji je postigao Kristijan Eriksen.

U drugom poluvremenu drugačija slika. Slovenci su preuzeli inicijativu, stalno napadali i posle zicera koji je odbranio Oblak izjednačili su u 73. minutu golom Janže. Lopta upućena sa ivice šesnaesterca premenila je pravac i prevarila Šmajhela.

Bila je to dobra utakmica, sa dosta trčanja, borbenosti i prilika, puno duela i fizički prilično zahtevna.

Na prvi pogled Srbiji odgovara ovaj remi iako nismo sigurni da je baš tako, jer ovako i dalje svi ostaju u igri za dalji plasman.