Odbojka: Kakva borba – majstori nakon preokreta salvili u pet setova

0
236

Odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je protiv Bugarske rezultatom 3:2 i tako došla do svoje druge pobede u Ligi nacija.

Bugari su bolje započeli meč i poveli sa znatnom razlikom, ali nakon tajm-aut naši odbojkaši su popravili greške i zaigrali bolje. Preokret u prvom setu učionio je da naša reprezentacija povede sa 1:0.

Slična situacija viđena je u drugom setu, kada su Bugari ponovo bolje otvorili igru, ali su srpski igrači opet došli do preokreta sredinom seta. No, ovoga puta su Bugari ostali skoncentrisaniji i stigli do izjednačenja. 1:1

U trećem setu bugarski tandem Učikov-Skrimov je proradio, a zajedno su osvojili 17 poena i tako doveli svoju reprezentaciju na korak od trijumfa. 1:3

Izjednačena igra u početku četvrtog seta, sve dok reprezentaciji Srbije nije krenuo servis na bolje, nakon čega su uspeli da naprave blagu rezutatsku razliku i povedu, te i dođu do petog i odlučujućeg seta. 2:2

U odlučujući set Bugari su ušli više nego dobro i poveli sa 10:5. U tim trenucima delovalo je da će ipak oni doći do trijumfa, ali je Srbija velikom borbom i sjajnom timskom igrom uspela da se približi.

Bugarska je imala dve meč lopte pri rezutlatu 14:12.

Usledila su dva fenomenalna servisa Petra Krsmanovića, koji je asom kompletirao preokret i doneo veliku pobedu.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Dražen Luburić sa 21 osvojenim poenom. Uroš Kovačević je upisao 14, a Srećko Lisinac 13 poena.

Na drugoj strani, Nikolaj Učikov zabeležio je 19, a Todor Skrimov 18 poena.

Bila je to druga pobeda srpskih odbojkaša, kojom ostaju u borbi za završni turnir.

U subotu od 16 časova Srbija će igrati protiv Rusije, koja je ranije tokom dana savladala Australiju sa 3:1.

Srbija – Bugarska 3:2 (25:17, 23:25, 23:25, 25:21,16:14)