Još jedna pobeda Maroka i nova devastiranja gradova – Pariz, Lil, Frankfurt, Milano, Rim, Sevilja…

0
322

Bez sumnje fudbalska reprezentacija Maroka je glavno iznenađenje ovog Svetskog prvenstva u Kataru 2022. godine. Iako je s jedne strane logično, da pored brojnih kontraverzi, jedna afrička ili azijska, a poželjno većinski muslimanska zemlja pronađe svoje mesto u polufinalu, svakako je došlo kao inznenađenej s obizorm na protivnike koje su imali na tom putu.

Ali ako je predodređeno onda mora biti tako.

Ovo je jedna od analiza brojnih sportskih analitičara, iako ne kriju iznenađenje koja su nam priređenja na ovom Mundijalu. Maroko, pored svega je pokazao taktičku ozbiljnost i fizičku spremnost kada je reč o fudbalu, što se ne može reći za brojne favorite koji su ranije otišli kući.

Međutim, kada sport i emocije skonlimo na stranu i podsetimo se samo opštih načela kulutre i civilizacije ono neprestano i veoma čudno nedostaje u nekim narodima, a posebno kod Marokanskih zajednica u Evropi.


Podsetimo da su brojni Marokanci uhapšeni u Srbiji, naročito Horgošu i ocenjeni kao najveći krijumčari ljudi, prodavci oružja i osumnjičeni za terorizam. Brojni su uhapšeni, a neki su proterani.


Marokanci otkako su prošli grupnu fazu, mada su isti čini i nakon pobede nad Belgijom, svoje prolaze dalje kroz takmičenje na Mundijalu slave razbijanjem gradova, imovine, paljenjem zastava domaćina zemalja u kojoj su obrazovali porodice i pronašli posao. Razbijanje i haos na ulicama koji priređuju Maroknaci kojima pomažu druge izbeglice i grupe i muslimanskih kvartova, izuzetno glasno pokazuju nedostatak poštovanja i civilizacijskih manira, te se sinoć po istom primeru dogodio novi slučaj.

Alarmi, vatra, haos, nered i nasilje priređeno je u mnogim gradovima Francuske, Italije, Španije, Nemačke i Holandije.

Policija je reagovala kordonima za razbijanje protesta, pirmorani su da se baca suzavac i aktiviraju vodeni topovi. Vatrogasne ekipe i ekipe hitne pomoći imale su kao i svako veče posle utakmice mnogo posla. Najviše problema stvara se nakon svog ovog haosa, s obzirom da u ovim situacija najveše strada tuđa imovina. Razbijaju se i pale tuđi automobili, lokali, kafei, imovina pa se na kraju ovi radni i obični ljudi pitaju ko će njima platiti štetu posle svega ovoga.

Divljanje i baklje i u Srbiji

U SJenici ispred jednog ugostiteljskog objekta se takođe slavila pobeda. Paljenjem, baklji, pesmom i urlikanjem proslavila se pobeda Marokoa nad Portugalom 1:0.