Iznenađenje na Old Trafordu

0
130

Malo je ko očekivao da će Murinjova ekipa izgubiti od Španaca pred 74,000 vernih navijača. I kako Sevilja da ne bude taj X faktor u fudbalu kada su u pitanju takmičenja u Evropi.

Image result for manchester sevilla

Nakon sjajne igre u Premijer ligi i pobede nad Liverpulom (2:1), ovaj meč se smatrao kao poslastica za napadače Mančester Junajteda. Taman kako su navijači počeli da se raduju novom sistemu igre koji je Murinjo izneo na teren – više napadački nego onaj poznati taktički odbrambeni, novo razočaranje je usledilo.
Sevilja jeste, sa druge strane poznata kao ekipa sa sjajnim rezultatima na evropskoj sceni, što dokazuje redovnim i dobrim plasmanima u domaćem prvenstvu. Španska ekipa u svojoj riznici ima pet titula šampiona Lige Evrope, a ovom pobedom sada mogu ciljati i na titulu lige najvećih.

Image result for liga sampiona

Mančester Junajted je sa Žoze Murinjom prošle godine osvojio jedini trofej koji je nedostajao ovom klubu, ali za ovu sezonu ciljevi su bili više nego jasni. S obzirom da je do kraja domaćeg prvenstva ostalo svega osam utakmica, pritom su drugoplasirani na tabeli iza dominantnog Mančester Sitija, titula je bila samo jedna od imaginacija. Jedini fokus i najveći cilj, jeste bio plasman u dalju fazu Lige Šampiona, ali na tom putu su im se našli Andalužani, savladavši ih na svom terenu rezultatom 1:2.

Golove za Sevilju postigao je Ben Yedder u 74. i 78. minutu, dok je jedini gol za Mančester Junajted postigao Romel Lukaku u 84. minuti.