SP KATAR: Ekvador bolji od domaćina na otvaranju Svetskog prvenstva

0
305

Ekvador siguran protiv Katara na startu Mundijala

Fudbalska reprezentacija Ekvadora pobedila je večeras selekciju Katara rezultatom 2:0 (2:0) u prvom meču prvog kola grupe A na Svetskom prvenstvu.

Golove za Ekvador postigao je Ener Valensija u 16. iz penala i 31. minutu. On je prethodno u trećem minutu zatresao mrežu domaćeg tima, ali je gol poništen posle intervencije iz VAR sobe zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, iako su obe selekcije propustile po nekoliko šansi, a Ekvador je rutinskom igrom stigao do prve pobede na Mundijalu.

Fudbalska reprezentacija Katara ušla je u istoriju kao prvi domaćin Svetskih prvenstava koji je izgubio prvi meč na Mundijalu.

U drugom meču prvog kola grupe A sutra će od 17 sati igrati Holandija i Senegal.

U drugom kolu grupe A, koje je na programu 25. novembra, Katar će se sastati sa Senegalom, dok će Ekvador dočekati Holandiju.

Haos u fan zoni u Dohi, intervenisala i policija

Pre početka meča prvog kola grupe A između Katara i Ekvadora na Svetskom prvenstvu došlo je do nereda u fan-zoni u parku Al Bida u Dohi, u koju su organizatori pustili više ljudi nego što je predviđeno.

Iako joj je kapacitet 40.000 navijača, u fan-zonu je ušlo više ljudi nego što su organizatori očekivali, prenosi Rojters.

Usledila je panika i gužva među navijačima, a onda je intervenisala i policija, kojoj je trebalo oko 45 minuta da višak navijača istera iz fan-zone.

„Bilo je opasno“, rekao je Rojtersu jedan navijač, koji je u rukama nosio četvorogodišnje dete.

„Pustili su previše ljudi unutra. Nisam stigao do glavne bine, drago mi je što sam otišao“, dodao je on.

Pojedini mediji su objavili da ima povređenih navijača, pošto je u jednom trenutku došlo do stampeda, ali ove informacije još nisu potvrđene.