Slab meč Zvezde u Turskoj za poraz od Trabzonspora

0
131

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Trabzonsporu rezultatom 2:1 u meču drugog kola grupne faze Lige Evrope.

Crvena zvezda nije uspela da dođe do prvih bodova u Ligi Evrope ni u drugom kolu grupne faze.

Posle poraza na svom terenu od Monaka,Zvezda je poražena u gostima od Trabzona.

Zvezda je oprezno i defanzivno ušla u meč u Turskoj, ali nije uspela da se odbrani od početnog pritiska domaćih.

Trabzon je napadao od samog starta, što se isplatilo u 16. minutu.

Zvezda nije dobro branila korner – nije iznela ili izbacila loptu, pa je Trezege savršeno centrirao i pronašao samog Hamšika, koji glavom bez problema sprovodi loptu u mrežu.

Kako je vreme odmicalo, domaćin je spuštao tempo i umrtvio utakmicu, dok defanzivna Zvezda nije imala ideju kako da zapreti domaćinu.

Aleksandar Katai je ušao u igru na startu drugog dela igre i Zvezda je momentalno zaigrala ofanzivnije, ali su šanse crveno-belih značajno umanjene u 63. minutu, kada je Kangva dobio drugi žuti karton.

Trabzon je, pet minuta kasnije, iskoristio grešku Gelora Kange – Bakasetas je uzeo loptu, uposlio Trezegea, koji je strahovito šutirao i udvostručio prednost.

Zvezda je uspela da zatrese mrežu, ali je gol stigao prekasno – u 89. minutu.

Veljko Nikolić je lepo gađao sam ugao i postigao utešni gol.

Šok u Zvezdinoj grupi – šampion Srbije zakucan za dno

Fudbaleri Monaka poraženi su na domaćem terenu od Ferencvaroša rezultatom 1:0 u grupi u kojoj je i Crvena zvezda. Monako je nakon pobede na „Marakani“ upisao i prvi poraz u Ligi Evrope, dok je Ferencvaroš ostvario drugi trijumf posle Tranbzonspora.

To znači da je mađarski tim prvi u Grupi H, drugo mesto dele turski i francuski tim,a crveno-beli su zakucani za dno tabele sa nula osvojenih bodova.

Prva velika prilika na meču iskorišćena je već u 20. minutu kada je Nuen matirao golmana gostiju. Ipak, oglasio se VAR i pogodak je poništen zbog ofsajda.

Na poluvreme se otišlo sa 0:0, a ekipe nisu previše rizikovale i nije viđeno mnogo prilika. Tek u 75. beležimo veću opasnost u kaznenom gostiju, a onda i kaznu za promašaj. U 80. minutu Vecsei je šutirao sa ivice šesnaesterca i matirao Nubela za 0:1 – uz mnogo sreće i uz pomoć gol tehnologije.

U 3. kolu G rupe B Lige Evrope Monako dočekuje Trabzonspor 6. oktobra, dok Ferencvaroš ide na megdan Zvezdi.

Milojević: Problemi postoje, drugi put pobeđujemo sami sebe

Miloš Milojević, trener Crvene zvezde, rekao je za RTS da je njegov tim sam sebe pobedio u utakmici protiv Trabzonspora u Ligi Evrope.

Milojević je istakao da se crveno-belima ponavljaju greške zbog kojih ispaštaju u drugom po jačini evropskom takmičenju.

„Drugi put pobeđujemo sami sebe. Pravimo greške koje na nivou Evrope nisu dozvoljene. Počinjemo svaku utakmicu iz minusa što je psihološki mnogo teško. Krenemo u suštini da igramo bolje kada primimo gol, nego do tog gola“, počeo je Milojević za RTS.

„Ispada da idemo jedan korak napred, dva unazad i tako par kola. Postoje problemi, vidljivi su. Mislim da nas nisu toliko nadigrali koliko smo sami sebe pobedili jeftinim greškama.“

Trener Zvezde ponovio je da su oba gola turskog šampiona došla nakon grešaka njegovih igrača.

„Prvi gol – individualna greška nekoliko igrača. Drugi gol – isto. Ne možemo da računamo da će stalno da se desi da imamo sreće da ne primimo gol. Nisu nam dali golove iz kreiranih situacija, već iz naših grešaka, što na ovom nivou nikako nije nešto što želimo i što možemo sebi da priuštimo“, zaključio je Milojević.