Политички процес против Додика креиран је у амбасадама Британије и САД

0
103

Судски процес против председника Милорада Додика и в.д. директора Службеног гласника Милоша Лукића, због непоштовања одлука Кристијана Шмита, који у Републици Српској није признат као високи представник, је политички процес чији су креатори у британским и америчким амбасадама. То је изјавио Предраг Ћеранић, декан Факултета безбедносних наука у Бањалуци, који је у емисији РТРС „Српска пред судом“ коментарисао одлуку Суда БиХ о раздвајању предмета против Додика и Лукића и истакао да је она донета на пречац, услед политичких притисака да рочишта буду чешћа, с циљем политичке елиминације председника Републике Српске.

„Не желе они затворске мере. Политичка елиминација је циљ који су пред себе поставили страни центри моћи који желе политичку елиминацију Срба, а то ће постићи политичком елиминацијом Додика. Створиће све претпоставке за потпуно девастирање Српске како Срби не би били више проблем у походу на исток“, каже Ћеранић.

На то, додао је, указују и устаљене матрице западних амбасада попут „Република Српске је извориште сваког зла“, „Срби коче било какав договор са представницима остала два народа“, „председник Додик долази из криминалног миљеа.

О тврдњи опозиције у Републици Српској да ово није суђење Српској, већ Додику, Ћеранић каже да то није тачно.

„То јесте суђење Републици Српској и покушај да она буде ликвидирана. Отимањем имовине, наша природна богатства стављамо на ‘изволите’ страним компанијама иза којих управо стоје они који су и наручиоци оптужнице“, рекао је Ћеранић.

Из Тужилаштва и Суда БиХ „цуре“ информације одређеним медијима, и добијају их чак пре и адвоката Додика и Лукића.

„Иду ‘свом силом’ да осуде Додика, али неће успети у томе. Мислим да ће он владати Српском још дуго година, јер је у најтежим тренуцима успео да сачува њене институције“, навео је Ћеранић.

Напомиње да се геополитичке прилике у свету значајно мењају.

„Руководство Републике Српске све то помно прати и реаговаће на прави начин у сваком тренутку“, каже Ћеранић.