Goleada u Ligi Evrope: Domaćini pobedili, Arsenal i Lazio po 4 pogotka

0
238
Lazio

Liga Evrope ponovo u punom sjaju, odigrane su četri utakmice u kojima su slavili isključivo domaćini.

Arsenal je u prvom kolu Lige Evrope dočekao CSKA iz Moskve, a onda ih demolirao još u prvom poluvremenu.

Ekipa iz Londona je već u 6. minutu zatresla mrežu, ali taj gol je bio poništen nakon sudijske odluke da je igrač bio ofsajd poziciji. Nije prošlo svega 3. minuta, lopta je ponovo bila u mreži, a strelac je bio Remzi u 9. minutu igre.

Nadu Moskovljanima vratio je Golovin u 15. minutu, ali penal u 23. minutu za Arsenal vratio je prednost sa početka. Gol sa bele tačke postigao je Francuz Lakazet, a samo pet minuta kasnije Ramzi ponovo se upisuje u strelce. Moskovljani nisu ni stigli d se oprave od brzih golova Arsenala, te je usledio i četvrti, ponovo Lakazet koji je zatresao mrežu u 35. minuti.

Резултат слика за arsenal ramsey

CSKA poražen u prvom poluvremenu, prednost od tri gola Arsenala delovala je kao nedostižna, što je bilo na kraju.

Резултат слика за arsenal cska

Atletiko Madrid ugostio je komšije iz Portugala ekipu Sportinga iz Lisabona, koji je takođe završio poražen u prvom poluvremenu.

Prvi gol za Atletiko potigao je Koke u 1. minuti meča, dok je Grizman postavio konačnih 2:0 u 40. minutu.

U Rimu se igrao pravi spektakl, Laciju je došla ekipa Salcburga iz Austrije koja dominira u svom prvenstvu. Lacio je poznat po broju golova na svojim mečevima, te ni ovde nije oskudevao.

Prvi gol za Lacio pao je u 8. minutu, dok je Salcgubr došao do izjednačenja u 30. minuti.

Резултат слика за Lacio salcburg

Drugo poluvreme je donelo još četri pogotka, Parolo u 49. minutu za Lacio, i Minamino za ponovno izjednačenje u 71. za Salcburg.

Ekipa iz Austrije nije se dugo radovala, pošto je Lacio za 5. minuta postigao još dva gola. Andreson u 74. minuti i Imobile u 76. minuti za konačnih 4:2.

Lajpcig je ugostio ekipu Marseja koji je ostao poražen minimalnim rezultatom 1:0. Gol za Nemce postigao je Verner u završnici prvog poluvremena 45. minutu. Dalji tok meča nije promenio rezultat, tako da u Marsej nema mnogo da nadoknadi u revanšu.