Fudbaleri Čukaričkog pobedili Crvenu Zvezdu

0
185

Fudbaleri Čukaričkog savladali su večeras na Banovom brdu Crvenu zvezdu 2:1 (1:0) u derbiju sedmog kola Superlige Srbije.

Tim Igora Matića „šokirao“ je crveno-bele, pobedio ih prvi put posle četiri godine, naneo drugi poraz u poslednja tri meča i zabrinuo trenera Baraka Bahara pred gostovanje Mančester Sitiju.

Ujedno, Čukarički sa „vetrom u leđa“ ide na gostovanje Ferencvarošu na startu grupne faze Lige konferencija.

Domaćin je poveo golom Marka Docića u 23. minutu iz penala izjednačio je Žan-Filip Kraso u 47, takođe sa bele tačke, a trijumf je doneo Sandej Adetundži spektakularnim pogotkom u 75. minutu.

Bahar je „mešao karte“, Kraso, Osman Bukari, Srđan Mijailović, i Korejac Hvang In-Bom ostali su na klupi i zaigrali tek u nastavku, a propisno se obrukao Šerif Ndiaje, koji je u prvom poluvremenu promašio prazan gol sa pet metara.

Od 19 sati igraju TSC – Železničar i Voždovac – Mladost Lučani, dok se Spartak i Vojvodina sastaju od 20.15 sati.

Nedelja: Radnički Kragujevac – Javor (16.00), Novi Pazar – Napredak (17.00), Radnički Niš – IMT (19.30), Partizan – Radnik (19.35).

Bahar: Opet greške, moramo da budemo bolji

Žao mi je zbog navijača i zbog poraza. Želeli smo da pobedimo i startujemo učešće u Ligi šampiona u dobrom raspoloženju, ali smo ponovo napravili neke greške, rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Barak Bahar posle poraza od Čukaričkog (2:1).

„Moramo da budemo bolji. Jednostavno, moramo da budemo na nivou kao što su i naši navijači“, istakao je Bahar posle meča.