EVROLIGA: Kraj poslednjeg kola, poznati parovi TOP8 susreta

0
235
EL

U poslednjem kolu Evrolige odigrani su sinoć mečevi koji su odredili parove za susret u četvrtfinalu.

U četvrtak je odigrano pet utakmica među kojima je bila i Crvena Zvezda. Crvenobeli gostovali su ekipi CSKA iz Moskve sa kojima su bili u egalu sve do kraja treće četvrtine.

Ipak, Moskovljani su prekrenuli rezultat pored činjenice da su na poluvremenu gubili sa sedam poena razlike, gde je pred kraj Bjelica pogodio sa pola terena uz zvuke sirene.

Ipak Armejci su završili utakmicu u velikom stilu i odneli pobedu rezultatom 92:81.

TROJKA MILKA BJELICA SA POLA TERENA

Резултат слика за cska zvezda evro liga

Drugi meč se igrao u Istanbulu gde je Unikaha došla u goste Fenerbahčeu. Proglašena za jednu od interesantnijih mečeva poslednjeg kola, Fener i Unikaha igrali su produžetke na kraju kojih je slavio tim iz Malage.

Резултат слика за fenerbahce unikaha

U tom meču Nemanja Nedović je postigao 31 poen i bio najzaslužniji igrač za pobedu svog tima nad Fenerbahčeom 91:99.

Posle produžetaka završio se meč i u Milanu, gde je Olimpija Milano izgubio od Panatenaikosa 95:96

Barselona je igrala „trojkama“ protiv Himkija i dobila jedan šuterski meč 86:82. Ekipa Svetislava Pešića ubacila je 17 trojki na meču koje su na kraju presudile meč u korist Barselone.

Резултат слика за barselona himki

U poslednjem meču četvrtka Baskonia je izgubila od Efesa koji nije zabeležio pobedu u Evroligi u poslednjih 9 utakmica.

Petak: igrale su se poslednje tri utakmice 30. kola, gde su se susreli Olimpijakos i Žalgiris, Valensija – Makabi, Real Madrid – Bamberg.

U Atini Litvanci su slavili na produžetke 85:86 i tako će se ove dve ekipe ponovo susresti u četvrfinalu.

Резултат слика за olimpijakos zalgiris

Valensija je savladala Makabi u Španiji 87:84, a Real Madrid tek u drugom poluvremenu otvorio paljbu na Nemački Brose iz Bamberga, rezultatom 106:86

Ovo je konačno stanje na tabeli gde će se TOP8 najboljih sastati po sistemu „prvi na poslednjeg“ i tako do susreta 4. i 5. ekipe.