Vojvodina poražena od Metalca u domaćem košarkaškom prvenstvu

0
174

Košarkaši Vojvodine izgubili su od KK Metalca iz Valjeva u 23. kolu domaćeg košarkaškog prvenstva.

Image result for kk metalac

KK Metalac i KK Vojvodina sastali su se ponovo u 23. kolu domaćeg košarkaškog prvenstva, u kom je Metalac slavio rezultatom (89:81).
Iako je prva četvrtina počela dobro za košarkaše Vojvodine (16:18), preokret u drugoj četvrtini meča napravili su košarkaši Metalca iz Valjeva preokrenuvši rezultat u svoju korist. Poznato je da Metalac utakmice kod kuće igra vrlo dobro, (9:3) je odnos pobeda i poraza, takvu igru su i prezentovali danas na meču. Novosađani su se vratili u igru u poslednjoj četvritini, koju su dobili rezultatom (20:27), ali ona ipak nije bila dovoljna da se stigne razlika koju su košarkaši Metalca postavili na poluvremenu i u nastavku treće četvrtine.

Metalac se revanširao Vojvodini za prethodni poraz u prvom delu takmičenja, gde su Novosađani pobedili rezultatom (103:87).

kk vojvodina

nsinfo.rs

Ovaj poraz ostavlja košarkaše Vojvodine na 5. mesto tabele, koje nije naročito sjajno, pošto se nalaze ispod samog Metalca koji sa četvrte pozicije ide u narednu fazu takmičenja – Super liga Srbije.
No, tri utakmice do kraja prevenstva, a sa ovom bodovnom razlikom još ništa nikom nije zagarantovano.