Vojvodina ispustila dva gola prednosti protiv Železničara iz Pančeva, TSC odneo bodove sa Brda

0
240
fk, vojvodina

Fudbaleri Vojvodine i Železničara odigrali su večeras u Novom Sadu bez pobednika 2:2 u meču 14. kola Superlige Srbije. Golove za Vojvodinu postigli su Radomir Milosavljević u 12. i Aleksa Vukanović u 14. minutu. Pogotke za Železničar dali su Đorđe Šušnjar u 64. i Ivan Lakićević u 76. minutu.

Voša je odlično otvorila meča i povela iz prve prave prilike. U 12. minutu, Malbašić je prošao po levom boku, poslao je idealan centaršut na drugu stativu gde je na pravom mestu bio Milosavljević i glavom pogodio za 1:0.

Samo dva minuta kasnije domaći su stigli do drugog gola. Aleksa Vukanović je prihvatio loptu od Nikolića i iskosa sa desne strane, sa desetak metara poslao neodbranjiv udarac u dalji ugao za 2:0.

Već u 15. minutu lako je moglo da bude 3:0, Vukanović je proigrao Zukića koji je lažnjakom prevario čuvara i imao lepu poziciju, ali je golman Živković sačuvao svoju mrežu. U narednom napadu Voša je ponovo stigla u opasnu zonu, Vukanović je uhvatio volej sa nekih 18 metara i pogodio spoljni deo mreže.

Železničar je najbolju šansu od početka imao u 26. minutu, nakon centaršuta sa leve strane Pavlov je uhvatio loptu iz prve i poslao je preko prečke.

Voša je novu šansu imala u 28. minutu, Radulović se namestio i sa 20 metara gađao, lopta je na putu ka golu zakačila odbrambenog igrača Železničara, ali je golman Živković refleksno uspeo da interveniše. Do odlaska na odmor Voša je imala još jednu šansu, Radulović je pobegao odbrani i iskosa sa leve strane šutirao preko gola.

Železničar je nešto bolje otvorio drugo poluvreme i gosti su imali nekoliko opasnih napada, ali bez opasnih udaraca ka golu Carevića. Voša je u 53. minutu imala veliku šansu, Milosavljević je šutirao sa 30 metara, golman Živković je odbranio, na odbijenu je naleteo Zukić i sa pet metara šutirao preko gola. Tri minuta kasnije Nikolić je gađao sa 15 metara, lopta je završila zamalo pored stative, pa je Voša propustila još jednu u nizu prilika.

Kazna za brojne promašaje usledila je 63. minutu, nakon kornera sa desne strane, Stanković je glavom vratio loptu na prvu stativu, a tamo je sačekao Šušnjar za 2:1.

Gosti su zaigrali bolje, a u 73. minutu Đorđević je šutirao sa distance, Carević je bio na pravom mestu. Dva minuta kasnije Železničar je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije.

Ali, u narednom napadu, Vojvodina nije uspela da se odbrani, posle centaršuta sa leve strane, Lakićević je uhvatio volej i pogodio dalji ugao za 2:2.

U 79. minutu Voša je imala dve velike šanse u jednom napadu, prvo je Malbašićev snažan volej zaustavio Živković, na odbijenu je naleteo Ivanović, ali je pogodio stativu iz neposredne blizine.

Voša je do kraja napadala, ali nije uspela da savlada Živkovića i veliki broj promašaja na kraju je kažnjen, kao u prošlom kolu protiv Čukaričkog kada je takođe bilo – 2:2.

U narednom kolu u nedelju 12. novembra od 19.30, Vojvodina gostuje ekipi TSC-a.

Vojvodina se trenutno nalazi na četvrtoj poziciji sa 19 poena, a Železničar je na 15. mestu sa 11 bodova.

TSC odneo bodove sa Brda

Fudbaleri TSC-a pobedili su Čukarički kao gosti rezultatom 2:0 i konačno prekinuli seriju nerešenih rezultata u domaćem prvenstvu.

Strelci za Lazetićev tim bili su Aleksandar Ćirković i Miloš Cvetković.

Bial je ovo tek prva pobeda viceprvaka Srbije posle pe tkola u kojima je zabeležio četiri remija identičnim rezultatom (1:1).

Pokazali su gosti da su u ovom trenutku kvalitetniji tim od „poljuljanog“Čukaričkogu duelu dva tima koja predstavljaju Srbiju u Evropi ove sezone.

Defintiivno,TSC to radi daleko uspešnije od „Brđana“ i u težoj konkurenciji, otuda i ne čudi ovakav epilog u duelu učesnikaLige Evropeprotiv tima izLige Konferencije.

TSC je veliki posao na putu ka pobedi napravio u 23. minutu kada jeĆirkovićdoneo vođstvo i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, tim iz Bačke Topole je pre svega uspešno odbranio svoj gol, a potom, u smiraj utakmice, novim pogotkom duplirao vođstvo i potvrdio trijumf naBanovom Brdu.

Čukarički ostaje na petom mestu sa 17 bodova i lako se može desiti da narednu rundu dočeka na dva mesta nižoj poziciji.

Sutra su na programu mečevi: Novi Pazar – Partizan (15), Spartak – Radnički (KG) (17), Napredak – IMT (18.30) i Mladost – Javor (19).

Crvena zvezda je sinoć u Beogradu pobedila Radnik 3:1.