Vaterpolo: Delfini bez medalje na EVROKUPU

0
306

Vaterpolo reprezentacija Srbija izgubila je od Italije u borbi za treće mesto u Evro Kupu i tako ostala bez medalje

Vaterpolisti su nakon neuspeha od Hrvatske ostali bez šanse da se bore za nasjajnije odličje, dok su „azuri“ u B grupi takmičenje završili iza Španije. Međutim..

Početak meča je apsolutno protekao u znaku „delfina“, koji su u uvodnim momentima kontrolisali stvari u bazenu, te su na prvi odmor otišli sa vođstvom od 3:1.

Veoma dobro su momci funkcionisali, kako u napadu tako i u odbrani, pa su Italijani teško pronalazili rešenja. Uspešno su vaterpolisti Srbije čuvali prednost, čak stekli su i tri gola viška – rezultat je bio u jednom momnetu (5:2).

Međutim, opuštanje u finišu prvog poluvremena se odrazilo na rezultat, protivnik prišao na 5:4, ali na sledeći odmor su otišli sa sva gola prednosti – 6:4

U nastavku se situacija u bazenu potpuno promenila, pošto su Italijani kažnjavali svaku grešku vaterpolista Srbije. Uspeli su da istope prednost i došli na 8:8

U četvrtoj deonici ekipa Dejana Savića birala je loša rešenja, što su Italijani iskoristili i slavili sa 10:9.

„Azuri“ su tako zauzeli treće mesto na Evropa kupu, dok su vaterpolisti Srbije četvrti. Ovaj novi turnir bio je provera za sve ekipe pred Evropsko prvenstvo, koje se tokom leta održava u Barseloni.

Vaterpolisti Hrvatske prvi su šampioni novoformiranog takmičenja Evropa kup, pošto su u finalu u Rijeci savladali Španiju sa 12:9