Srbija u polufinalu SP!

0
174

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva

„Delfini“ su savladali Italijane na panale 4:3, nakon što je u regularnom delu meča bilo 11:11.

U polufinalu će igrati protiv Grčke, koja je izbacila Crnu Goru.

Izabranici Uroša Stevanovića odigrali su odličan meč protiv aktuelnog vicešampiona sveta, tokom celog meča bili su egal sa favorizovanim rivalom, a kada je bilo najpotrebnije ostali su hladne glave.

U penal seriji bio je odličan je bio golman Branisalv Mitrović, koji je skinuo dva penala, a Strahinja Rašović overio je našoj reprezentaciji plasman među četiri najbolja tima na svetu.

Rašović je proglašen za najboljeg pojedinca na meču, a susret je završio sa pet golova.

Ispratio ga je Nikola Jakšić sa tri gola, Radomir Drašović je dao dva, koliko i Đorđe Vučinić.

Kod Italijana najbolji je bio Frančesko Di Fulvio sa tri gola, dok su Kanela, Bruni i Di Soma po dva zatresli mrežu.

Srbija je sjajno otvorila meč, povela 2:0 golovima Jakšića i Lazića, a veliku borbu Italijani najavili serijom od tri gola, kojom su prešliu vođstvo. Nije se tim Uroša Stevanovića predavao, uspeo je da preko Drašovića i penala izjednači, za uzbudljiv nastavak meča.

Atomski vaterpolo videli smo i drugom delu, prštalo je na sve strane. Italija je napadala, Srbija se branila sa igračem manje i konstantno bila u egalu, ne dozvolivši rivalu da se odlepi na soldinu prednost.

Posle 16 minuta igre, konačno je došla deonica u kojoj su se igrači oba tima raspucali, ali opet nedovoljno da se bilo ko odvoji. Palo je osam golova za osam minuta, igralo se gol za gol, pretežno je Italija vodila, a Srbija stizla, da bi i posle treće deonice bilo je nerešeno – 9:9.

Ništa novo nismo videli ni u poslednjem kvartalu, velika borba i egal prožimale su i ovu deonicu. Italijani su opet prvi došli od prednosti, Srbija preko Rašovića izborila novo izjednačenje, ali je hladan tuš brzo došao, kada je Di Fulvio pogodio za 11:10.

Lavovski deo posla na minut do kraja odradio je Nemanja Ubović, koji se na dva metra izborio sa sa protivničkim igračima i tako Srbiji doneo izjednačenje i penale.

U penal seriji reedom su pogađali Radomir Drašović, Đorđe Vučinić, Nikola Jakšić i Strahinja Rašović, samo je Marko radulović zaustavljen, ali je veliki posao odradio golman Mitrović, koji je skinuo udarac udarca i Srbija je mogla da slavi prolazu polufinale.

Taj meč na programu je u četvrtak od 10.30.