Real Madrid osvajač Lige šampiona – godina u kojoj „Kraljevski klub“ osvaja sve

0
242
Telegraf

Real Madrid postao je prvi klub u istoriji sporta koji je objedinio evropsku titulu u fudbalu i košarci, dok neka takmičenja još traju.

Fudbaleri Real Madrida sinoć su u Kijevu treći put uzastopno, a četvrti u poslednjih pet godina, podigli pehar Lige šampiona.

„Kraljevići“ su sa 3:1 slavili protiv Liverpula u velikom finalu i tako nastavili dominaciju na evropskom tlu.

Pravdu na terenu delila je srpska ekipa, na čelu sa Miloradom Mažićem, što ukazuje na značajno poštovanje sudija sa naših prostora i uvažavanje pravednosti istih.

Utakmicu obeležio je pored povreda Salaha i Karvahala na startu meča, užasna rekcija golmana Liverpula – Karijusa.

Spekuliše se o „namernoj“ povredi Mohameda Salaha koji je imao duel sa Ramosom, a nekoliko minuta kasnije sa suzama u očima teren je napustio i Karvahal, zbog povrede zadnje lože.

Na poluvreme ekipe su otišle sa nerešenim rezultatom (0:0), gde se dominacija na terenu smenjivala. Furiozno je krenuo Liverpul, da bi kasnije inicijativu prezueo Real Madrid.

Real je u prvom poluvremenu postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Naše sudije su odradile dobar posao i sve pohvale za izuzetan red na utakmici dolaze širom sveta.

Igrao se 54. minut kada je Karijus napravio ogromnu grešku, a Karim Benzema je to odlično iskoristio.

Slavlje Reala prekinuo je Mane četri minuta kasnije, kada je sjajnom reakcijom prevario Kejlora Navasa i izjednačio rezultat.

Deset minuta kasnije na centaršut Marsela, Bejl je postigao fenomenalan pogodak makazicama i bukvalno bacio stadion u trans. Cela klupa je skočila, a Zinedin Zidan je tresao rukom i pristima od neverice. Ni sam strelac nije mogao da sakrije sreću, a ujedno i nevericu zbog ovakvog pogotka.

Photo by Michael Regan/Getty Images

Golovi

Velšanin je osetio nesigurnost golmana tokom meča, a poveden sjajnim golom za vođstvo okušao je svoj šut sa 30 metara i zakucao loptu u mrežu. Doduše Karijus je svojom slabašnom reakcijom učinio dovoljno da lopta završi iza njegovih leđa i tako stavi tačku na ovaj meč.

Ekipa Jirgena Klopa je svakako napravila veliki uspeh, ali ovoga puta nije imala način da savlada Real Madrid.