
Foto: Pixabay
Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović održaće sutra u vladi sastanak sa predstavnicima maloprodajnih trgovinskih lanaca.
Sastanak će biti održan u vezi sa zajedničkom akcijom koja će učiniti pristupačnijim cene proizvoda koje građani svakodnevno koriste, javlja Tanjug.
Sastanak će početi u podne, a ministar Momirović će se obratiti medijima u 13 časova, najavilo je ministarstvo.
Ovo je usledilo posle istraživanja Narodne banke Srbije prema kome su trgovinske marže jedne grupe maloprodajnih lanaca prošle godine bile nominalno veće za 36,6 odsto u odnosu na 2019, piše Telegraf, koji donosi i listu proizvoda čija će cena možda biti regulisana.
To su mleko, jogurt, sir u kriškama, krompir, pileće meso (trup), salama u omotu, kafa, čokolada, hrana za bebe, dečje pelene, šampon za odrasle, deterdžent za pranje veša, deterdžent za pranje sudova.
Kako saznaje B92.net u ministarstvu trgovine, spisak je tačan ali ne i konačan, tako da nam preostaje samo da sačekamo ishod sutrašnjeg sastanka u Vladi Srbije.
Related
O nama
VojvodinaINFO je informativni portal koji prezentuje vesti prvenstveno sa područja lokalnih sredina na severu Srbije; AP Vojvodina, važne objave i vesti iz Srbije i Regiona. Naši posetioci mogu da se informišu o raznim dešavanjima iz svojih lokalnih sredina na jednom mestu i bitnijih vesti o funkcionisanju državne i lokalne uprave na teritoriji AP Vojvodine. Kategorije koje mi želimo da približimo čitaocima jesu dešavanja iz oblasti kulture, sporta, društva, privrede, turizma, lokalnih servisnih informacija, politike i mnogo toga drugog. Naš cilj je da zbližimo sve građane i da promovišemo multikulturalnost i sačuvamo tradiciju u ova nova vremena.