Novak Đoković rutinski u prvom kolu Rolan Garosa

0
154
Novak Đoko

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa savladavši Rožeria da Silvu – 6:3, 6:4, 6:4

Meč je trajao 125 minuta, a Đoković je čak šest puta oduzeo servis Brazilcu. Ovo je bio drugi put da Novak dobija pobeđuje u duelu sa da Silvom.

Početak meča nije bio toliko zadovoljavajuć, kako za našeg tenisera tako i za navijače, pošto je Brazilac poveo sa 2:0. No, brza promena ritma i igre Novaka Đokovića preokrenula je situaciju i učiinila da se prvi set ekspresno završi. (6:3)

Slično je bilo i u drugom setu. Opet je dozvolio protivniku da odmah napravi brejk i povede 0:2, ali je na sreću uspevao da se brzo oporavi i uspostavi kontrolu.

Sigurno je da će Novak u nastavku turnira morati da igra mnogo bolje i konstantnije, ako misli da se približi prošlogodišnjem rezultatu, a to je bio plasman u četvrtfinale.