Liverpul savladao Romu u prvom meču polufinala Lige Šampiona

0
116
livesport.ru

Prvi meč plej-ofa Lige Šampiona igrali su Liverpul i Roma, koji se završio u korist igrača sa Enfilda rezultatom 5:2

Mohamed Salah je bio igrač utakmice i za to ima velikih opravdanja; dva gola i dve asistencije, dok je Roma nakon primljenog petog gola uspela da postigne dva do kraja meča.

Mohamed Salah najbolji fudbaler 2017/2018

Egipćanin je odigrao najbolji meč u već spektakularnoj sezoni i već u prvom poluvremenu sa dva gola razbio „Vučicu“.

Rimljani su se deprimirali nakon toga i odigrali poprilično loše drugo poluvreme u kojem Salah sa dve asistencije, za Sadija Manea i Roberta Firmina dotukao Romu.

Povratak Rome u meč

Desetak minuta pre kraja Edin Džeko koristi sjajnu asistenciju Naingolana, i uspeva da prevari Karijusa za 5:1.

Samo pet minuta kasnije Roma se potpuno vratila u život. Posle šuta Naingolana lopta je pogodila u ruku Milnera u kaznenom prostoru Liverpula što je presudilo da se lopta stavi na belu tačku.

Dijego Peroti siguran sa bele tačke i smanjuje na 5:2. Ako se setimo da je Roma u četvrtfinalu Lige Šampiona izgubila u Barseloni 4:1. U revanšu na Olimpiku pobedila 3:0 i stigla do naredne runde, samim tim nam ova situacija govori da nas čeka još jedan sjajan meč.