Kontraverzna utakmica u Subotici između Spartaka i Radničkog iz Niša

0
232
Srbija Danas

Fudbaleri Spartaka savladali su u Subotici Radnički iz Niša 2:0 (0:0) i tako jedno kolo pre kraja šampionata došli na prag u kvalifikacije za Ligu Evrope

Golovi iz penala

Golove za subotičku ekipu postigao je napadač Nemanja Nikolić, oba iz jedanaesterca, u 65. i 79. minutu.

Međutim, utakmica koja je bila kontroverzna i pre početka, nije mogla da prođe bez problema – želju oba kluba da pravdu deli naš najbolji sudija Milorad Mažić uništila je UEFA jer mora da se odmara za finale Lige šampiona. – b92info

Sudija koji je dobio zadatak od saveza da sudi ovaj meč – Srđan Obradović, podlegao je pritsku – kažu informacije iz Subotice.

Arena sport nije prenosila ovaj susret što je Subotičanima bilo sumnjivo, pa su istakli da će obezbediti 15 kamera i tražili Mažića, što je Radnički prihvatio. Međutim, morali su da igraju u postojećim uslovima i prvo poluvreme je bilo koliko-toliko bez incidenata.

Početak drugog poluvremena obeležio je crveni karton, koji je Obradović dao napadaču Nišlija Milanu Pavkovu. Dobio ga je navodno zbog psovki koje mu je uputio. Pavkov je prvo dobio žuti, a onda je i isključen nekoliko trenutaka kasnije.

Od tog momenta domaćin je zaigrao bolje, što je rezultiralo pobedom?! Sudija je nakon vadušnog duela i pada protivničkog igrača preko napadača subotičana, pokazao na belu tačku. Dok je drugi penal dosuđen zbog navodnog igranja rukom u kaznenom protoru.