Deseta uzastopna pobeda Partizana u Superligi

0
168

Fudbaleri Partizana pobedili su kragujevački Radnički 4:0 (1:0) u odloženoj utakmici Superlige i učvrstili se na čelu tabele.

Crno-beli, uz meč više od večitog rivala, imaju sedam bodova prednosti od Zvezde.

Strelci za goste bili su Aldo Kalulu u prvom poluvremenu, u nastavku Nemanja Nikolić u dva navrata i Saldanja.

Partizan je, kao i protiv Spartaka, zablistao, odigrao poletno i raznovrsno, tek u poslednjih dvadesetak minuta. Kao i u tom meču, i protiv Kragujevca, do momenta drugog gola nije se stekao utisak da crno-beli imaju punu kontrolu meča kao što to krajnji rezultat govori.

Protiv Subotičana lider je pisao najubedljiviju pobedu sezone (3:0), ali je već u narednom meču stigla još ubedljivija – po sličnom scenariju.

Duljajev tim se nije proslavio u prvih 45 minuta o čemu svedoči podatak da je u tom periodu uputio tek jedan šut u gol, ali je taj jedan jedini hitac doneo vođstvo i taj momenat bitno je odredio dalji tok utakmice.

Domaći su, pre gola, pogrešili u prijemu lopte na sredini, Saldanja je poslao pas Kaluluu, a ovaj savršeno preciznim udarcem pogodio dalji gornji ugao Lekovića.

Radnički je bio bolji i konkretniji u prvom poluvremenu, ne i precizniji, pa je na predah otišao sa miusom.