četvrtak, septembar 19

Debakl vaterpolista Srbije u 2. kolu OI u Parizu

0
265

Vaterpolisti Srbije su pretrpeli ubedljiv poraz od selekcije Australije rezultatom 8:3 u drugom meču grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

Utakmica „delfina“ protiv Australije je definitivno bila za zaborav. Na listu strelaca za Srbiju upisali su se samo Dušan Mandić sa dva pogotka i Nikola Dedović sa jednim golom, dok je u redovima Australije nezaustavljiv bio Luk Pavilard sa četiri uspešno realizovana šuta.

Osim njega, mrežu Srbije su tresli i Birnus dva puta, kao i Nigus i Marčep – po jednom.

Koliko god odbrana na početku susreta delovalo mnogo bolje nego protiv Japana, videlo se da problem leži negde drugde – u realizaciji napada.

Nijednu situaciju gde je neko od Australijanaca bio isključen izabranici Uroša Stevanovića nisu koristili, lopta je u nekoliko navrata samo skliznula iz ruku naših vaterpolista, a to je rival i te kako umeo da kažnjava.

U prvoj četvrtini videli smo samo jedan gol i to Pavilarda koji je iskoristio to što je debitant Petar Jakšić „popio“ isključenje, a onda je počela rapsodija.

Drugih osam minuta započeli su gledanjem snimaka i dolukom sudija da je Edvards namerno želeo da zada udarac Ranđeloviću. Ipak, ni tu situciju sa igračem više nismo iskoristili.

Pavilard je nastavio po svom, matirao odbranu Srbije i u jednom momentu doneo ogromnih 6:0.

Dušan Mandić stavio je tačku na ovo poluvreme „posta“ i to slobodnim udarcem sa šest metara u poslednjem minutu.

Kada se pogleda statistika, u trećoj četvrtini je Srbija imala samo jedan gol iz čak trinaest pokušaja. Titula heroja bi zaista mogla zasluženo da pripadne Niku Porteru, golmanu Australije koji je odbranio sve što je moglo da se odbrani.

U poslednjoj četvrtini videli smo i poslednja dva gola Srbije. Mandić je u prvom minutu bio precizan iz penala nakon faula Pavera, a onda se i Dedović upisao u strelce zahvaljujući isključenju istog – Pavera.

Nije mogla ovakva Srbija protiv neverovatno jake Australije, te je u grupi B zabeležila jednu pobedu i jedan poraz, a u narednom kolu igra derbi sa evropskim prvakom Španijom.