četvrtak, septembar 12

Zvezda poražena u Norveškoj, poslednja šansa za Ligu šampiona u revanšu

0
73

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras od norveškog Bode Glimta rezultatom 2:1 u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Golove su postigli Oden Bjertfut u 52. i Isak Mata u 62. minutu, a za Zvezdu „rezervista“ Ognjen Mimović u 75. minutu.

Od samog početka bilo je jasno da je Zvezdin trener Vladan Milojević kao osnovni cilj postavio da se odbrani, a u napadu „šta se uradi – uradi“.

U prvom poluvremenu Fredrik Ševold je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara u 37. minutu pogodio prečku, dok je sedam minuta kasnije poništen pogodak Šerifa Ndiajea zbog „malog“ ofsajda.

U nastavku posle samo pet minuta igre veliku priliku za Norvežane propustio je Jens Peter Hauge, da bi već u sledećem napadu defanzivac Bjertuft iskoristio grešku crveno-belih i glavom savladao nesigurnog Marka Ilića, koji je izašao i zakasnio da interveniše.

Zvezda je posle primljenog gola krenula nešto ofanzivnije, ali je posle odličnog kontranapada u 62. minutu Isak Mata fantastično šutirao sa desne strane i pogodio pod prečku Ilićevog gola.

Milojević je reagovao i umesto Ivana Ilića i Ndiajea na teren poslao Felisija Milsona i Bruna Duartea, prethodno i Ognjena Mimovića umesto Milana Rodića.

Usledile su šanse za Pitera Olanjinku i Mirka Ivanića, da bi „gol nade“ postigao Mimović posle centaršuta In-Boma Hvanga.

Revanš meč igra se na Marakani 28. avgusta od 21 sat.