Vučić: Srbija ne želi u NATO, već čuva svoju vojnu neutralnost

0
146

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da Srbija nije u atlantskim integracijama i da ne želi u NATO, već ljubomorno čuva svoju vojnu neutralnost.

Vučić je na posebnoj sednici Skupštine Srbije na kojoj se raspravlja o KiM, odgovarajući na kritike poslanika Dveri Ivana Kostića, ukazao da je Srbija na putu ka Evropskoj uniji, a da se ne nalazi na putu ka atlantskim integracijama.

„Srbija se nalazi na evropskom putu, a što se atlantskih integracija tiče, Srbija ne želi u NATO. Srbija želi da čuva ljubomorno svoju vojnu neutralnost i da jača. Postoji razlika između evrointegracija i atlantskih integracija“, naglasio je predsednik.

Vučić je izjavio danas da su strane direktne investicije mnogo značajne za srpsku privredu i da nam se od toga isplaćuju i veće plate i veće penzije dodajući da, ukoliko ima zainteresovanih investitora iz Rusije, dobrodošli su u Srbiju.

Odgovarajući na kritike poslanika Dveri Ivana Kostića u vezi sa saradnjom sa Ruskom Federacijom, Vučić je, na sednici Skupštine na kojoj se raspravlja o KiM, kazao da je tokom prošle godine u Srbiji zabeležen skok azijskih, odnosno kineskih i japanskih investicija, nešto manje je bilo evropskih, ali su i dalje dominantne, a ruske investicije su oko 2,5 odsto.

„Razumljivi su i razlozi“, kazao je Vučić komentarišući nizak nivo ruskih investicija dodajući da kada se država vodi, mora se izračunati sve.

Predsednik je izjavio danas u Skupštini Srbije, u nastavku posebne sednice posvećene KiM, da nikada ni sa kim nije pregovarao o opstanku na vlasti, niti da će pregovarati sa bilo kim, jer ga interesuje samo opstanak i napredak Srbije.

„Nikada neću pregovarati zbog opstanka na vlasti, mene interesuje opstanak i napredak Srbje“, poručio je Vučić, u nastavku rasprave na posebnoj sednici o Izveštaju o pregovorima sa Prištinom od 1. septembra do 15. januara.

Predsednik je tako odgovorio na optužbe poslanika Roberta Kozme iz Zeleno – levog kluba da je SNS, pored sve muke za Srbe na KiM, uveo „strahovladu“ na severu KiM i da uvek sa međunarodnim predstavnicima „ispregovara za sebe ostanak na vlasti“, a za građane KiM sve veću neizvesnost.