Tekvondo: Tijana Bogdanović osvojila bronzanu medalju na EP

0
187
N1

Srpska reprezentativka u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 53 kilograma na Evropskom prvenstvu u Kazanju.

Bogdanovićeva je u prvom kolu bila slobodna, da bi potom savladala Slovenku Anu Petrušić sa 17:6.

Zatim je porazila Mađaricu Lusi Patakfalvi na zlatni bod, ali je u polufinalu izgubila od Ruskinje Tatjane Kudašove sa 16:15.

Srećna sam zbog ove medalje, najpre zato sto sam se lepo osećala u borbama, dala sve od sebe i slušala trenera. Nema razloga da budem nezadovoljna što je samo bronza, a ne zlato. Nadam se da će ova medalja motivisati ostatak tima u nastavku takmičenja“, rekla je Bogdanovićeva.

Trećeg takmičarskog dana Evropskog prvenstva u Kazanju od srpskih reprezentativaca boriće se Damir Fejzić (do 74 kilograma), Stojan Rabijac (do 80 kg), Nađa Savković (do 62 kg) i Iris Jović Vujaković (do 67 kg).