0
141
Mondo

Najbolji srpski teniser Novak Đoković odigrao je sjajan meč  i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Novak je pokazao sjajno raspoloženje na terenu i i savladao Alberta Ramos-Vinjolasa iz Španije, rezultatom 6:1, 7:5.

Đokoviću je bilo potrebno nešto manje od 90 minuta da završi posao, a u četvrtfinalu ga čeka Keji Nišikori koji je bio bolji od Kolšrajbera 6:1, 6:2.

Novak se dobro kretao, lopticu udarao veoma čisto i rival, koji nije igrao nimalo loše, nije imao mnogo šanse da mu parira. Iskoristio prvu brejk šansu, a onda serijom došao do ekspresnih 6:1.

Drugi set je protivnik pokazao malo čvršći otpor, a u odnosu na prvi izražen je bio blagi pad forme, ali ne u kontinuitetu. Đoković je u ključnom momentu uspeo da bude staloženiji i da privede meč kraju, u svoju korist.

Turnir u Rimu igra se za nagradni fond od 4.872.105 evra, a titulu brani Aleksander Zverev.