„Petarda“ moćne Srbije u poslednjem meču pred Svetsko prvenstvo u Kataru (VIDEO)

0
230

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras Bahrein 5:1 (1:1) u poslednjoj proveri pred start Mundijala u Kataru.

Dva gola postigao je kapiten Dušan Tadić, u osmom minutu iz slobodnog udarca i 50. posle sjajne asistencije oporavljenog Dušana Vlahovića, a Vlahović je pogodio u 51. minutu na dodavanje Tadića. Upisali su se još Filip Đuričić u 87. posle centaršuta Filipa Mladenovića i Luka Jović u 89. na asistenciju Vlahovića.

Jedini gol za domaćina postigao je Jusuf Helal u 15. minutu iz penala. Srbija sutra putuje u Katar, a prvu utakmicu na Mundijalu odigraće 24. novembra protiv Brazila.

„Orlovi“ su igrali bez Aleksandra Mitrovića, Filipa Kostića i Saše Lukića, ali to nije bio problem u jedinom pripremnom meču pre nego što 24. novembra izađu na megdan Brazilu.

Da je sve bilo savršeno – i nije. Srbija je stigla do rane prednosti kada je u osmom minutu efektan pogodak direktno iz slobodnog udarca postigao kapite Dušan Tadić, njegov 19. u dresu nacionalnog tima.

Tome je prethodila neprijatna situacija kada se protivnički igrač nekontrolisano zakucao u Nemanju Gudelja koji se našao na zemlji u bolovima. To nije bila jedina takva situacija, nekoliko puta je fauliran i Sergej Milinković-Savić, ali ono što je najvažnije jeste da je nakon ovog meča očuvan postojeći zdravstveni bilten.