Hrvati ponovo primaju u poslednjim sekundama – Zakanji izbacio Hrvatsku sa EURO24

0
483

Fudbaleri Hrvatske i Italije remizirali su rezultatom 1:1 u meču treće runde grupe B Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Nakon veoma neizvesne završnice, Italija je pogotkom u poslednjoj sekundi izabcila Hrvatsku sa prvenstva i došla do drugog mesta u grupi.

Imali su Hrvati kao i protiv Albanije pobedu u džepu, ali je nakon Đasule hrvatske džepove probušio i Zakanji i označio kraj zlatne generacije „modrih“.

Prvo poluvreme proteklo je u taktičkom nadmudrivanju dva trenera koja kao da su želela da drugo poluvreme odluči o rasporedu ekipa u grupi.

Hrvatska je imala posed, ali nije napravila niti jednu izglednu priliku, osim udarca Sučića sa distance u petom minutu.

Italija je pretila iz kontri i prekida i uspela je da napravi nekoliko šansi, od kojih je najbolju propustio Bastoni kada je sa samo nekoliko metara šutirao glavom u Livakovića.

Ostao je Spaleti pri istoj taktici u nastavku, ali je brzo morao da je promeni. Nakon jednog udarca Kramarića lopta je pogodila u ruku rezervistu Fratezija i sudija Makeli je nakon konsultacije sa VAR sobom dosudio penal.

Odgovornost je preuzeo Modrić, ali je njegov udarac zasutavio Donaruma. Međutim, nedugo zatim je iz produžetka akcije posle penala Budimirov udarac zaustavio italijanski golman, ali je na odbitak naleteo Modrić i iskupio se za promašeni jedanaesterac.

Pritisli su nakon toga Italijani, pokušavali prodorima i ubacivanjima sa strane da ugroze Livakovića, ali su izgledne prilike izostale.

Kako se susret bližio kraju, Hrvati su se oslobađali pritiska i delovalo je da će uspeti da dođu do pobede i drugog mesta. Naruku im je išao i veliki broj prekida i pad tempa, ali im je nadoknada od osam minuta presudila.

U poslednjim sekundama utakmice otvorila se velika rupa u sredini terena Hrvatske koju je iskoristio Kalafjori. Probio se do šesnaesterca i proigrao Zakanjija koji je prelepim udarcem savladao Livakovića i odveo svoju ekipu u osminu finala.