Hrvati dokazali svoju slučajnost u polufinalu – Argentinci lako slavili sa 3:0 za FINALE!

0
292

Mesi i družina počistili Hrvate za šesto finale

Treći meč Argentine i Hrvatske na mondijalima i druga pobeda Gaučosa. Revanširali su se Šahovničarima za poraz u Rusiji (0:3) pre četiri godine i trijumfom 3:0, na stadionu Lusail pred 88.966 navijača, otišli u finale.

Nastavili su tradiciju, nikada nisu poraženi u polufinalu mondijala.

Mesi i Alvarez su se poigravali sa odbranom Hrvatske, Alvarez je dao dva gola i upisao asistenciju, Mesi je upisao po gol i asistenciju.

Ovo će biti šesto finale Argentine. Prvaci sveta bili su 1978. i 1986. Tri puta su stali na poslednjem koraku, 1930, 1990. i 2014.

Skoro pa apsolutna dosada početnih dvadesetak minuta.

Na prvi ozbiljniji pokušaj čekalo se do 25. minuta, sa dvadesetak metara Fernandez je gađao dalji ugao, bacio se Livaković i odbranio uz malo poteškoća.

Koban je po Hrvate bio 32. minut. Alvarez je dobio sjajnu loptu u prostor, izbio je pred golmana Livakovića, gurnuo je loptu pored njega ka praznoj mreži, stigao je Lovren da je spreči da pređe gol liniju, ali je sudija Orsato naknadno svirao penal za Argentinu, jer je Livaković oborio Alvareza u sudaru, uz to je dobio i žuti karton, kao i Kovačić zbog protesta.

Dva minuta kasnije Mesi nepogrešiv sa kreča, postigao je peti gol na Mondijalu, zakucavanje desno pod prečku – 1:0

Ovo je 11. gol na mondijalima Mesija, postao je nacionalni rekorder, pretekao je Gabrijela Omara Batistitu, koji je ostao na deset golova.

Minut i najava kraha Šahovničara. Kontra Gaučosa, vukao je loptu sa svog dela terena Alvarez, jurili su da ga zaustave Juranović, nije uspeo, lopta je čudom ostala kod rivala, potom je i Sosa probao ali mu je lopta prešla preko noge i ostala kod napadača Argentine, koji je na sedam metara od gola dobio poklon i loptu zakucao u mrežu – 2:0.

U 42. minutu Otamendi je pokušao glavom posle kornera sa prve stative, odlično je gađao, Livaković je refleksno odbranio i sprečio totalni krah pre poluvremena.

Tri minuta kasnije Juranović je umesto centaršuta gađao gol, na prvu stativu, jedva se golman Martinez vratio da odbrani i gurne loptu u korner.

Na novu veliku šansu čekalo se do 58. minuta kada je Mesi promešao odbranu rivala, odigrao dupli pas, a onda šutira sa ćoška peterca, odbranio mu je Livaković istrčavši i skrativši ugao.

Mesi je u 69. minutu na četrdeserak metara uz aut liniju dobio loptu, uz njega je bio štoper Gvardiol. Prvo ga je pretrčao, došao do kaznenog sa strane, onda je zastao, pa se okrenuo oko njega, ušao u kaznezi, došao do peterca, potom uputio loptu na tacni za Hulijana Alvareza, usledio je rutinski mat sa pet metara – 3:0.

Posle trećeg gola splasnuo je tempo, pa se na novi zicer za Gaučose čekalo do 83. minuta kada je Mekalister sa 14 metara volej zapucao tik pored desne stative Livakovićevog gola.

U drugom polufinalu u sredu igraju Francuska i Maroko (20 časova).

Meč za treće mesto je u subotu u 16 časova, finale u nedelju takođe u 16 časova.