Hrabra Srbija poražena od Engleske: Našim momcima presudila loša igra na startu meča

0
332

Fudbalska reprezentacija Srbije je zabeležila poraz na startu Evropskog prvenstva, pošto je od naše selekcije bila bolja ekipa Engleske sa 1:0. Ipak, treba istaći i to da Orlovi mogu podignute glave da napuste Šalke arenu, s obzirom na to da su pokazali hrabru igru protiv najbolje selekcije.

Odlučio je selektor Dragan Stojković Piksi da u ovoj utakmici izađe sa dva napadača, dok je ostavio Dušana Tadića na klupi, što je bilo i malo iznenađenje, dok je Srbija nastupila pomalo bojažljivo na samom startu, što je donekle i odlučilo smer ovog meča, iako je Srbija izašla poprilično hrabro u drugih 45 minuta.

Čak i hrabrije u drugom poluvremenu.

Bojala se Srbija, nije imala samopouzdanja u prvih 15-20 minuta igre, kada je i pao jedini gol na ovom meču, koji je postigao Džud Belingem u 13. minutu susreta. Bukajo Saka je pobegao Strahinji Pavlović tek za sekund, lopta se odbila od Strahinje i pala na glavu Belingema.

Posle tog gola je Srbija i krenula u napad, a samo sedam minuta kasnije je bila viđena i najveća prilika na ovom mčeu. Mitrović je dobio loptu na nekih 18 metara, tukao je po golu Pikforda, ali je ona otišla tik pored gola.

Od prvih minuta je krenula Srbija da napada, a prva ogormna prilika je viđena u 53. minutu. Vlahović je lepo primio loptu, okrenuo se, potom posloa loptu po zemlji, ali nikog nije bilo na drugoj strani. Potom je Mitrović probao, ali ni ta lopta nije pronašla svoj put. Nakon toga, Srbija je preuzela incijativu i dozvoljavamo reći dominirala u želji da postigne izjednačujući gol. Nizele su se prilike, hrabra i oprezna igra donela je još nekoliko šansi, ali nažalost one nisu srećno iskorišćene.