Hrabra igra i težak poraz: Crveno beli izgubili od Lajpciga u 3. kolu Lige šampiona

0
243

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras od Lajpciga 3:1 (1:0) u utakmici trećeg kola G grupe Lige šampiona. Nemački tim kaznio je greške crveno-belih i do trijumfa došao golovima Davida Rauma u 12, Ćavija Simonsa u 59. i Danija Olma u 84. minutu. Jedini strelac za Crvenu zvezdu bio je Marko Stamenić u 70. minutu.

Poraz srpskog šampiona mogao je da bude i teži, ali je golman Omri Glazer ponovo imao nekoliko sjajnih odbrana.

Crveno-beli su u 28. minutu ostali bez penala, nakon što je sudija Hoze Marija Sančez iz Španije prvo pokazao na belu tačku posle starta Kastela Lukebe nad Piterom Olanjinkom, ali je posle poziva iz VAR sobe i provere snimka promenio odluku.

U drugom meču grupe Mančester Siti je u gostima savladao Jang Bojs 3:1.

Strelci su bili Manuel Akandži u 48. i Erling Haland u 67. iz penala i 86. minutu.

Gol za Jang Bojs postigao je Mehak Elia u 52. minutu.

Na tabeli vodi Siti sa maksimalnih devet bodova, Lajpcig ima šest, a Jang Bojs i Zvezda po bod.

U narednom kolu, 7. novembra, Zvezda dočekuje Lajpcig a Siti je domaćin Jang Bojsu.