Dr Slavko Ivković u gostovanju na TV o dešavanjima u EU parlamentu i osvrt na atentat na Donalda Trampa

0
92

Na nedavnom gostovanju na TV Vesti Pink, profesor na univerzitetu Union i Nikola Tesla, dr Slavko Ivković, osnivač portala Vojvodina Info i dva srednjoškolska centra – BIT Srednje Škole i Tesla Centra Novi Sad, osvrnuo se na promene u Evropskom parlamentu.

Dr Ivković je istakao da su evropski birači značajno promenili odnose u Evropskom parlamentu, koji se ovog utorka, 16. jula, po prvi put sastaje. „Centar je konzervativniji, a desno krilo pokretljivije, što će uticati na izbor glavnih funkcionera. Očekivan je bilo da Roberta Metsola dobije još jedan mandat kao predsednica Evropskog parlamenta, dok su Sabine Ferhojen (CDU) i Katarina Barli (SPD) bile najizglednije za mesta potpredsednika“, rekao je dr Ivković.

On je dalje objasnio da „Savez centra“ ima ubedljivu većinu u Evropskom parlamentu sa preko 400 poslanika od ukupno 705 članova, što znači da nijedna odluka ne može biti doneta bez njihove saglasnosti.

„Ovaj savez bi trebalo da obezbedi glasove za ponovni izbor Ursule fon der Lajen na mesto predsednice Evropske komisije, ali tajni izbori mogu doneti neočekivane rezultate, posebno oko kontroverznih tema poput klimatskih ciljeva ‘Zelenog dogovora’“, naglasio je.

Profesor Ivković je takođe komentarisao situaciju na desnom krilu parlamenta, gde su se pojavile nove frakcije, uključujući „Patriote za Evropu“ oko mađarskog premijera Viktora Orbana.

„Postoji saglasnost među ovim grupama o smanjenju ovlašćenja Brisela, ali velike razlike oko migrantske politike i odnosa prema ratu u Ukrajini. Tri desničarske poslaničke grupe nemaju jedinstvenu moć odlučivanja, što komplikuje formiranje stabilnih koalicija u Evropskom parlamentu“, zaključio je dr Ivković.

Profesor Ivkovic je zaključio da je IGRA PRESTOLA U BRISELU tek počela , i da je moguće da će se nastaviti ali i da će biti iznenadjenja sve do izvora u Novembru SAD.

Atentat na bivšeg predsednika Donalda Trampa u državi koja sebe smatra svetionikom demokratije, koja protezira svoju bezbednost i sistem, a pritom daje našim službama obuku obezbeđenja visokih funkcionera dopušta da se ovako nešto dogodi. Zemlja koja se zalaže da bude lider u svemu, a navodno je i oaza u kojoj nema političkog nasilja, zapravo je postala prvak u dehumanizaciji politickih protivnika, visokog polariteta gde za vrlo kratko vreme politički neistomisljenici postaju smrtni neprijatelji.

To je nešto sto moramo uzeti kao opomenu i da ne dozvolimo takvu hipokriziju.

Nedopustivo je da ako neko misli drugačije da bude tretiran kao neprijatelj ili manje čovek, a politička neslaganja razmimoilazenja mišljenja rešavati nasiljem je apsolutni debakl, navodi profesor.

Atentat na Trampa: Bivši predsednik SAD krvavog lica prebačen u bolnicu, napadač ubijen

Simbolički “Metak” pretvoren iz reči u dela ne dobija izbore, on dodatno cepa državu i gura je u rat, u ovom slučaju građanski. U ovakvoj atmosferi potrebna je podrška i poruka narodu da ostane pribran i da se okupe oko svojih lidera.

Gledajući ove snimke ni jedna teorija više nije teorija zavere, sve je moguće do granice apsurda. Poražavajuće je da ezbednosni tim na sto metara ne vidi nevešto skrivenog atentatora može da se treitra kao neuspeh organizacije službi. Nedopustivo je da neko sa puškom dođe tako blizu do bivšeg predsednika, bez prisustva dronova za opservaciju, dodatno pokazuje na lakovernost da provtivnička strane ne bi uradila učinila neko veće zlo.

Šta bi bilo da se ovo desilo nekom od lidera antiglobalista i suverenista, danas bismo gledali ozbiljna likovanja i ostrašćenost pro-zapadnih medija gde priča o atentatu ne bi trajla ni 36 časova kao što je slučaj sa Trampom.