četvrtak, septembar 19

Odličan start srpskih odbojkašica na Olimpijskim igrama – Pobeda protiv domaćina

0
163

Odbojkašice Srbije pobedom su započele nastup na Olimpijskim igrama u Parizu. Srpkinje su večeras savladale selekciju Francuske maksimalnim rezultatom 3:0 (25:17, 25:17, 25:22), u okviru prvog kola grupe A.

Za razliku od muških kolega, koji su uspeli da savladaju našu selekciju na otvaranju, ženska selekcija Francuske nije ni blizu visokog svetskog kvaliteta, što se videlo u duelu sa Srbijom.

Izabranice Đovanija Gvidetija su rutinski upisale laku pobedu, čiji je dodatni značaj odmaranje nosilaca i veće angažovanje mlađih igračica.

Francuskinje su se zaista borile koliko su mogle i sprečavale su naše odbojkašice da se opuste. Domaći sastav je bio na egalu na početku prvog i drugo seta, zatim na sredini i kraju trećeg seta. Kvalitet je svakako kad-tad došao do izražaja.

Tijana Bošković je završila sa 14 poena, Aleksandra Uzelac je pratila sa 13, a Bjanka Buša sa 11 poena. Valja istaći i doprinos Maje Aleksić sa devet, te Hene Kurtagić sa osam poena. Ameli Rotar je bila najraspoloženija kod Francuskinja sa 12 poena.

U prvom setu je bilo neizvesno do rezultata 13:13. Francuska je od tog trenutka do kraja seta osvojila četiri poena.

Reprezentacija Francuske je u drugom setu povela 9:7. Srbija potom pravi preokret i ubedljivo dolazi do drugog seta rezultatom 25:17.

Srbija je tokom celog trećeg seta održavala prednost i tako došla do prve pobede na ovogodišnjim Igrama.

Reprezentacija Srbije igraće će u sredu u drugom kolu od 17 časova protiv selekcije SAD. Kina je ranije danas u grupi A pobedila SAD rezultatom 3:2.

Plasman u četvrtfinale izboriće po dve prvoplasirane reprezentacije iz sve tri grupe (A, B i C), kao i dve najbolje od ukupno tri trećeplasirane selekcije.

Po završetku takmičenja po grupama biće napravljena tabela sa osam selekcija koje su se plasirale u četvrtfinale. One će biti rangirane na osnovu rezultata u grupama, da bi se dobio raspored četvrtfinalnih utakmica.

Prilikom određivanja tabele, prva tri mesta će pripasti pobednicima grupa na osnovu njihovih rezultata, sledeća tri mesta zauzeće tri drugoplasirane reprezentacije po istim kriterijumima i na kraju dve najbolje trećeplasirane selekcije.

Na osnovu tabele, u četvrtfinalu će igrati najuspešniji pobednik grupe (prvi na tabeli) i druga najbolja trećeplasirana selekcija (osmi na tabeli) i tako redom.