Bajern dotukao turski Galatasaraj, Inter bolji od Salcburga + (PREDLOG TIKET ZA SREDU)

0
220

Fudbaleri Bajerna ostvarili su važan trijumf u trećem kolu Lige šampiona, pošto su u Istanbulu savladali ekipu Galatasaraja 3:1. U drugom meču Grupe A sastaju se Mančester junajted i Kopenhagen.

PREDLOG TIKET ZA SREDU 25.10 na dnu teksta i na Telegram kanalu klikom *ovde*

Odličan meč odigrao je Galatasaraj protiv Bajerna u trećem kolu Lige šampiona, ali su gosti na kvalitet i iskustvo odneli tri boda iz Istanbula – 1:3.

Domaći sastav bio je bolji rival u prvih 45 minuta, ali to nije pretočio u rezultatsku prednost. U nastavku, Bavarci su odigrali kako znaju i umeju, iskoristili svoje prilike i došli do treće pobede u elitnom takmičenju.

Već u osmom minutu gosti su došli do vođstva, a strelac je bio Kingsli Koman, na asistenciju Liroja Sanea.

Prosto je neverovatno šzta su sve domaći igrači promašili u prvih 45 minutu, a uputili su čak 16 udaraca ka golu protivnika.

Ipak, Galatasaraj je došao do izjednačenja preko Ikardija, koji je bio siguran izvođač penala, koji je Kimih skrivio upravo nad argentinskim napadačem.

U nastavku je Bajern došao do svoje igre i sa dva pogotka utšao stadion u Istanbulu.

Hari Kejn je u 73. minutu iskoristio dodavanje Musijale, da bi šest meinuta kasnije uloge bilo okrenute, ali sa istim ishodom.

Bajern je ubedljivo prvi na tabeli Grupe A sa 9 bodova, Galatasaraj je ostao na 4, Kopenhegen ima 1, a Mančester junajted je bez bodova.

Standings provided by Sofascore

„Srpskom“ Salcburgu malo evrogol, Inter slavio na „Meaci“

Fudbaleri Intera savladali su Salcburg rezultatom 2:1 (1:0) u meču 3. kola grupe D Lige šampiona.

„Nero-azuri“ sada imaju sedam bodova na prvom mestu na tabeli, tri više od Sosijedada koji će od 21.00 igrati protiv Benfike u Lisabonu. Salcburg je ostao na tri boda, a portugalski tim je bez bodova.

U austrijskom timu je starter bio Strahinja Pavlović, a sa klupe je priliku u 71. minutu dobio Petar Ratkov.

I bolji su bili gosti iz Mocartovog grada u uvodnih 19. minuta, sve dok Aleksis Sančes nije iz prvog šuta Intera postigao vodeći pogodak.

Time je kaznio prethodni promašaj Gloha i doveo domaći tim u prednost.

Od tog momenta Inter je bio bolji na terenu, zaigrao sa dosta samopouzdanja i lako je do poluvremena moglo da bude i više od minimalne prednosti.

Međutim, nije se desilo, a Salcburg je u 57. minutu to kaznio kroz polukontru i prelepim pogotkom Izraelca Gloha.

Ali, egal na semaforu ostao je na snazi samo pet minuta, jer je toliko bilo potrebno Interu da ponovo povede.

Lukas Gurna-Duat je grubo startovao, a francuski arbitar Fransoa Leteksije posle VAR intervencije pokazao na „belu tačku“ odakle je vrlo siguran bio Hakan Čalhanolu.

Nakon toga je Inter u maniru iskusnih ekipe, što on i jeste kao finalista Lige šampiona, priveo meč kraju.

Čak je domaćima poništen gol Lautara Martinesa u 82. minutu zbog prethodnog ofsajda asistenta Davidea Fratesija.