Zvezda izgubila u prvom meču Lige Evrope, treneru Stankoviću crveni

YT printskrin / MATCHDAY - Europa League Spezial

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su u gostima od Hofenhajma 2:0 (0:0) u 1. kolu L grupe Lige Evrope.

Meč na Rajn Nekar areni u Zindshajmu praktično je odlučen u 64. minutu golom Kristofa Baumgartnera. Posle toga nije delovalo da domaćin ima želju da postigne još koji gol, a Zvezda je uglavnom izgledala bezospasno.

Prvo poluvreme je definitivno bila bolja prilika za srpski klub u kojem je imao nekoliko šansi, dok su u drugom rezvukli igru domaćini što je znatno uticalo na kreiranje igre crveno-belih. Naročito nakon izlaska Katajija, Zvezda je pokušala nešto dugim loptama i izmenom igrača gde je ušla „visoka postava“ – Vukanović i Pavkov.

Nakon sumnjivog starta gostiju i sudijske odluke da se svira prekršaj u korist domaćih, trener crveno belih zbog prigovora dobio je žuti karton, a s obzirom da nije mogao da se smiri tako lako, ubrzo je zaradio još jedan takav i poslat na tribine odakle je pratio dalje meč.

Tačku na meč je stavio Munas Dabur u trećem minutu sudijske nadoknade za konačnih 2:0.