Zvezda dotukla Valensiju i ostala u trci za TOP 8!

0
172

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Valensije 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11) u okviru 31. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Filip Petrušev sa 20 poena i sedam skokova, dok je Ognjen Dobrić dodao 16 poena. U ekipi Valensije istakao se Džonah Radebo sa 14 poena.

Crvena zvezda je bolje otvorila meč i uspela da u prvih pet minuta napravi prednost od sedam poena. Valensija je konsolidovala odbranu u nastvaku, te zaigrala organizovanije u napadu i uspela da preuzme prednost.

U drugoj četvrtini igru domaće ekipe predvodio je Kampaco sa asistencijama.

Do kraja prvog poluvremena košarkaši „crveno-belih“ uspeli su da dođu do osam poena prednosti ali su greškama u odbrani poklonili par poena Valensiji.

Drugo poluvreme je domaća ekipa takođe bolje otvorila, istakli su se Petrušev i Bentil u reketu. Dobrić i Vildoza su pogađali sa distance, što je pomoglo njihovoj ekipi da zadrži rezultatski plus.

U poslednjoj četvrtini viđena je još efikasnija igra u napadu Crvene zvezde, kao i igra bez koncentracije i ideje košarkaša Valensije.

Koševima Holanda i Dobrića domaća ekipa je otišla na plus 12. Džouns je trojkom vratio nadu španskoj ekipi ali potom je Dobrić pogodio trojku i rešio pitanje pobednika.

„Crveno-beli“ su sada na 13. mestu na tabeli Evrolige sa 14 poeba i 17 poraza, dok je španski tim na 11. mestu sa istim skorom.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Asvelu, dok košarkaši Valensije putuju za Kaunas na utakmicu sa Žalgirisom.