Zatvaranje brojnih ulica donelo zastoje i problem sa parkiranjem

0
142
radovi

Jedna od glavnih tema, mesecima u Novom Sadu, jeste kuda i kako zaobići radove, jer su neke od prometnijih ulica zatvorene. Toga su svesni i građani, ali i gradski čelnici, koji navode da su ti radovi neophodni, zbog boljeg funkcionisanja grada.

Ako ovih dana vozite kroz Novi Sad, računajte na zastoje. Gužve, obilaznice i izmenjen režim saobraćaja, postali su svakodnevica, te kretanje kroz grad zahteva pažljivo planiranje i dosta strpljenja.

Jedna od većih izmena jeste rekonstrukcija vrelovoda na Beogradskom keju, te je režim saobraćaja od Varadinskog mosta do ulice Marka Miljanova – izmenjen. Saobraćaj je zabranjen u kolovoznoj traci ka limanima, dok se u suprotnom smeru odvija jednosmerno, a kako navode, radovi će biti završeni do 15. avgusta.

Ujedno se izvode radovi i na Podbari, gde je u toku rekonstrukcija Almaškog kraja i komunalne infrastrukture. Zbog toga su pojedine ulice delimično zatvorene ili raskopane, i saobraćaj je usporen, dok se u nekim delovima grada radi i na kanalizacionoj mreži.

Počela je i rekonstrukcija vrelovodne mreže kod kućnog broja 14 u ulici Save Kovačevića, te su ukinuta parking mesta u sporednoj ulici Berislava Berića.

Takođe, od danas počinju radovi i u ulici Stefana Stefanovića, biće zabranjen saobraćaj od ulice Arse Teodorovića do Stevana Sremca.

Zatvaranje brojnih ulica dodatno je otežalo i onako ogroman problem sa parkiranjem u gradu, ali kako nadležni poručuju, rade na tome da se saobraćaj vrati u normalu. Do tada, planirajte putovanja u skladu sa važećim izmenama.