Voša poražena u Belgiji uprkos boljoj igri

Fudbaleri Vojvodine su se posle hrabre igre i dobrog nastupa u Belgiji oprostili od Lige Evrope. Standard je u Liježu sa 2:1 posle produžetaka savladao Vošu i plasirao se u četvrto kolo kvalifikacija Lige Evrope.

Odmerivale su se snage tokom prvog dela meča kada se na pauzu otišlo bez golova (0:0). Na samom startu druge deonice, diskutabilna odluka glavnog arbitra pružila je domaćinima priliku da povedu sa bele tačke što su oni i iskoristili. Standard već na početu durgog poluvremena dolazi do prednosti od 1:0.

To je značilo da Vojvođani moraju krenuti na sve ili ništa, te se ofanzivna igra ekipe Nenada Lalatovića isplatila već u 65 minutu kada je Bojić pogodilo mrežu golmana Standarda.

Poslednjih petnaest minuta meča naši momci su bili bolji od belgijske ekipe, ali nažalost, nedostatak sreće i smirene završnice sveo je utakmicu na 1:1 tokom 90 minuta igre.

Produžeci doneli su novu šansu ekipama, ali nedostsatak snage uslovio je pad koncentracije i Standard je već na startu došao do novog vođstva. Borili su se momci do poslednjeg trenutka, te su imali šansu da ponovo izjednače u 118. minutu ali ponovo se sreća osmehnula domaćima.

Konačan rezultata nakon produžetaka Standard 2 Vojvodina 1 za kraj maštanja o porleću u Ligi Evrope.

Takođe, Partizan je na sličan način izgubio od ekipe Šarloa rezlutatom 2:1 posle produžetaka.