Voša osvojila novu titulu i dodala zvezdicu iznad grba

Oglas

Rukometaši Vojvodine savladali su kragujevački Radnički sa 31:15 (16:9) u 11. kolu plej-ofa ARKUS lige.

Tako je naš tim i teoretski obezbedio osvajanje šampionske titule, tri kola pre kraja prvenstva, sa još uvek maksimalnim učinkom – sada je na 11 od 11 trijumfa. To je deveta uzastopna titula, ukupna 10 u istoriji kluba čime je Vojvodina dodala svoju prvu zvezdicu iznad grba i produžila seriju uzastopnih šampionskih naslova što je apsolutni rekord srpskog i jugoslovenskog rukometa.

Vojvodina je potvrdila dominaciju u srpskom rukometu. Protiv jednog od najbližih pratilaca u borbi za titulu, naši rukometaši odigrali su maestralno i naprosto deklasirali protivnika. Od prvog do poslednjeg minuta imali su rezultatsku prednost. Već na poluvremenu bilo je +7 (16:9), a u 40. minutu prva dvocifrena prednost.

Svi igrači u našem timu bili su besprekorni. Teško je nekog pojedinca izdvojiti. Zaštitni znak u vidu stamene Rojevićeve odbrane (53 napravljena faula), uz brzu tranziciju i ubojit napad doneli su novu šampionsku titulu. Najefikasniji u našem bili su desno krilo Aleksa Kljajić i mladi pivotmen Luka Rogan sa po 6 golova, dok je za najboljeg igrača utakmice proglašen naš kapiten i golman Svetislav Verkić sa neverovatnih 17 odbrana uz nestvarnih 53% procenta uspešnosti.

Vojvodina je osvajanjem nove titule ispisala nove stranice rukometne istorije. Niko i nikad dužu vladavinu na ovim prostorima nije imao – devet godina u nizu.

android aplikacija
Previous articleNajbizarnije ubistvo u Srbiji: Zalutali metak pogodio čoveka kroz rektum u toku intimnog odnosa sa tuđom ženom
Next articleAko se u Ukrajini ne bore nacisti, ko je onda ovaj? (VIDEO)