Veliki derbi severnog Londona – „Pevci“ nadjačali najvećeg rivala

Fudbaleri Totenhema savladali su Arsenal u meču 35. kola engleske Premijer lige – 2:1 (1:1).

Derbi severnog Londona pripao je Totenhemu, koji je izbacio Arsenal iz trke za Evropu.

Ekipa Žozea Murinja sada ima dobre šanse tri kola pre kraja da se domogne mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Lakazet je postigao sjajan gol u 17. minutu. Sa 20 metara je snažnim udarcem pogodio same rašlje i doneo prednost Arsenalu.

Međutim, posle nepuna dva minuta je Totenhem izjednačio.

Katastrofalan pas unazad poslao je Kolašinac, Luiz je bio loše postavljen i Son je oduzeo loptu, izašao sam ispred Martineza i rutinski realizovao šansu za izjednačenje u 19. minutu.

U drugom delu igre tempo i pristup igri se značajno promenio, pa smo gledali skroz drugačiji fudbal.

Arsenal je imao nekoliko sjajnih prilika da zatrese mrežu ali „tobdžije“ nisu imali sreće.  Zato je posle kornera najviši u skoku bio Alderveireld i glavom je zatresao mrežu u 81. minutu. Belgijanac je doneo pobedonosni pogodak svom timu i nadanja da će se Totenhem ponovo naći u evropskom takmičenju.