Velika pobeda Real Madrida u gradskom derbiju

SHARE
Foto Piksel
Foto Piksel

Fudbaleri Real Madrida savladali su Atletiko Madrid rezultatom 3:1 u okviru 23. kola španske La Lige.

Madriđani su prvi stigli do vođstva preko Kazemira, već od 16. minuta, ali veoma brzo je Atletiko stigao do izjednačenja. Mladi Vinisijus je na sredini terena izgubio loptu, Anhel Korea je dobio taj duel, zatim poslao savršeno precizan pas za Antoana Grizmana, koji je probacio loptu kroz noge Tibou Kurtoi i poravnao rezultat. Real Madrid došao do penala u 42 minutu, a sa bele tačke je bio precizan kapiten Real Madrida, Serhio Ramos i doneo novu prednost gostujućoj ekipi. Jorgandžije su imale i jedan poništeni pogodak, kada je u ofsajd poziciji uhvaćen nekadašnji napadač Reala, Alvaro Morata. Konačnih 3:1, postavio velški fudbaler, Geret Bejl, u 74. minutu utakmice.