UŽASNA provokacija mađarskih SEPARATISTA – Druge stvari u prvom planu pod maskom fudbala

Ozbiljna provokacija, koja nema nimalo sportskog u sebi i jedino se može nazvati separatističkim ispadom, stigla je od navijača TSC-a pred duel sa Vojvodinom u Senti.

Prethodno su navijači iz grupe „Plavi bećari“ objavili poruku u kojoj su provokativno najavili meč sa Vojvodinom kao „južni derbi“.

Nova sezona počinje i naš voljeni tim kreće u marš protiv jedne od najjačih ekipa lige, to nam daje razlog za slavlje. Uz to, uspeli smo da uđemo u Evropu, imamo dobre šanse da u ovoj sezoni igramo na svom novom stadionu i sve počinje „južnim derbijem“. Ali.. Pred praznim stolicama, što je ekstremno teško prihvatiti  napisali su navijači.

Odmah posle utakmice, trener Vojvodine Nenad Lalatović odgovorio je na ove gnusne separatističke izjave.

Trener Vojvodine Nenad Lalatović reagovao je na provokativne poruke ekstremnih navijača TSC-a iz Bačke Topole posle meča sa ovom ekipom.

Voša i TSC su remizirali 2:2 u prvom kolu nove sezone Superlige Srbije, a Lalatović je posle meča kratko prokomentarisao čitavu situaciju.

– Ovo je danas bio derbi severa Srbije, velike i nedeljive Srbije i ovo je duel dva srpska kluba, to mora da se zna i da tako bude sad i ubuduće. Želim samo to da kažem, a derbi srpskih klubova je bio veoma kvalitetan i remi je najrealniji ishod – rekao je Lalatović posle meča.

Kada je reč o dešavanjima na terenu, TSC je poveo golom Nenada Lukića u 26. minutu, ali je tim Nenada Lalatovića odgovorio sa dva gola.

Najpre je Momčilo Mrkaić u 35. minutu poravnao na 1:1, a onda je Boris Varga na startu drugog poluvremena doneo Voši prednost 2:1 autogolom. Vladimir Silađi je u finišu meča i 79. minutu postavio konačan rezultat golom za 2:2.