Srpski fudbaler vrhunskom igrom deklasirao Real i odveo Ajaks u četvrtfinale!

SHARE
Dušan Tadić
Dušan Tadić kapiten/Foto: vi.nl

Dušan Tadić je sinoć na utakmici između Real Madrida i Ajaksa izvanrednim potezima, sa dve asistencije i golom deklasirao veliki Real Madrid na Santjago Bernabeu.

Nakon ovog meča, zasigurno trofej Lige šampiona će pripasti novom „vlasniku“ tj. Madriđani neće ponovo imati priliku da odbrane titulu prvaka Evrope.

Tim iz Amsterdama je u meč ušao kao potpuni autsajder. Međutim već u sedmom minutu astistencijom srpskog reprezentativca gosti su poveli sa 1:0. Samo 11 minuta kasnije ponovo Tadić asistira fantastičnim pasom za vođstvo od 2:0.

Zatim u 62. minutu vrhunac sinoćne igre magičnog Srbina, golčina kojom stavlja tačku na meč i rešava pitanje pobednika. Do kraja utakmice su viđena još dva gola, ali nije bilo ni blizu mastorije Dušana Tadića. Na kraju je Ajkas potpuno zasluženo pobedio sa 4:1.

Tadić je ponovo pokazao zašto je jedan od najboljih fudbalera na svojoj poziciji, i sinoćnom magičnom igrom odveo svoj tim u četvrtfinale Lige šampiona!