SPORTSKI SAVEZ OPŠTINE ŽABALj BOKS KLUB „ŠAJKAŠI“ ŽABALj EVRO KUP „BIJELjINA 2019“

SHARE
Dušan Vojvodić

Na proteklom Euro Kup-u,koji je održan od 26-30.03.2019.god.,u Bijeljini,takmičari boks kluba „Šajkaši“ iz Žablja učestvovali su sa tri takmičara.

Takmičari su nastupali u dve starosne kategorije i to konkurencija mladih seniora i elita-ženska kategorija.

Bane Zeremski

Takmičar Bane Zeremski nastupajući u kategoriji mladih seniora osvojio je treće mesto i bronzanu medalju,a Dušan Vojvodić u istoj kategoriji osvojio je drugo mesto i srebrnu medalju.

Jelena Zekić

U kategoriji dama, takmičarka Jelena Zekić, osvojila je prvo mesto i zlatnu medalju,savladavši u finalnoj borbi trinaest godina stariju, predstavnicu ruske reprezentacije Tazabekovu, inače osvajačicu evropskih i svetski medalja.

Ovaj Evro Kup poslužio je takmičarima boks kluba „Šajkaši“ iz Žablja,kao test za predstojeća velika takmičenja koja ih očekuju,a po rečima trenera Marka Tubića, ovo takmičenje nam je poslužilo da vidimo koje su nove tendencije u boksu i u kom pravcu se kreće ova plemenita veština.