Spektakularna utakmica TSC-a i Steue u Senti, 12 golova, preokreti, produžeci pa penal serija!

Printskrin RTS video YT

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole ispali su iz Lige Evrope posle poraza nakon penal serije i 6:6 u regularnom toku od rumunskog FCSB.

Meč koji je odigran u Senti pamtiće se dugo po svom spektakularnom toku i masi preokreta.

FCSB je u Sentu došao bez čak devet prvotimaca koji su ispali iz protokola zbog koronavirusa koji je „ušao“ u klub“.

Rumunski klub je na klupi imao samo tri igrača, od kojih su dvojica bila vezisti a jedan napadač, dok je golman Dukan standardno četvrti čuvar mreže ekipe.

I pored toga nekadašnji šampion Evrope je uspeo da odigra 120 minuta i da isparira srpskom predstavniku, koji je meč završio sa dva igrača manje zbog crvenih kartona.

FCSB će u narednom kolu igrati protiv Libereca, dok je TSC završio prvi izlazak u Evropu u istoriji kluba.

Potrebno je istaći da su momci iz Bačke Topole odigrano neverovatno hrabar meč i sa devetoricom se borili do poslednjeg sudijskog zvižduka, a u dva navrata – sa dva igrača manje – uspevali da izjednače samo minut nakon što su primili gol, te imali i priliku da pobede.