SP KATAR: Iran golovima u 99. i 101. minutu slomio Vels

0
187

Fudbalske reprezentacije reprezentacije Irana slavila je sa 2:0 u drugom kolu grupe B Svetskog prvenstva u Kataru golovima Ruzbeha Češmija u 99. i 101. minutu, tako da će Ostrvljani morati da pobede komšije, Engleze, ukoliko i pomišljaju o narednoj fazi.

Iran 99. minuta nije imao sreće, a onda im se za sve nesrećne stative vratilo.

Azijski predstavnik je, malo po malo, sticao autoritet na terenu, a u drugom poluvremenu je sve bilo u njegovim rukama, tako da se samo čekao pogodak.

Vels, sa druge strane, nije uspevao da ugrozi protivnika na pravi način, iako je na kraju meča imao čak 61 odsto poseda lopte.

Ništa to nije značilo, statistika je krila sve, a onda je dva puta polomljen okvir gola Velšana

Iran je sada u fantastičnoj situaciji da prođe grupu, jer je na tri boda, a u poslednjem kolu igra sa SAD od kojih je objektivno blago jači.

Sa druge strane, Vels će morati da savlada Engleze, a onda da čeka razvoj situacije u drugom susretu, a čak ni to im nije garant da će u nokaut fazu.