SP KATAR: Druga senzacija Mundijala – Japan preokrenuo protiv Nemačke

0
196

Fudbaleri Nemačke poraženi su od Japana rezultatom 2:1 u prvom kolu Svetskog prvenstva u Kataru.

Što se samog susreta tiče Nemci su pokazali da su došli po pobedu odmah na startu i primorali Japance da se brane, koji su čekali svoju šansu iz kontra napada.

Već u osmom minutu utakmice su jednu takvu priliku i dočekali, pa je posle blickriga Maeda matirao Manuela Nojera, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i pokazao da je bio jedanaesterac.

SP KATAR: Opasna izjava – Argentina namerno izgubila? – VojvodinaINFO

Pretili su Nemci, pokušavali da postignu gol na sve načine, ali je japanski odbrambeni bedem bio organizovan i fokusiran pa sve njihove nalete odbijao.

Tako je bilo sve do 33. minuta kada je Raum oboren u kaznenom prostoru, a Ilkaj Gindogan preuzeo odgovornost i postigao vodeći gol za Nemačku sa bele tačke.

Nije bilo previše uzbudljviosti do kraja poluvremena, a onda je Kai Haverc povisio prednost na 2:0 u 49. minutu, da bi se VAR oglasio rekavši da je gol postignut iz ofsajda i samim tim je poništen.

Nemci su posle prvog poluvremena imao minimalnu prednost, pa je u nastavku morala ta prednost da se i obezbedi, što nisu uspeli da urade. Japanci su takođe bili opasni, a posebno su napadi postali učestali kada je u igru ušao Takuma Asano, bivši as Partizana.

U 75. minutu, Japan je uspeo da šokira Nemačku, kada je Ritsu Doan natrčao na loptu koja je upućena bila Asanu, a Nojer je odbio i onda je samo poslao u mrežu za iznenađenje, 1:1 i veliku radost Japanaca.

Ko bi rekao da će Nemci biti potpuno potučeni? Takuma Asano je još jednom pokazao da ništa nije nemoguće i da imena ne igraju, pa je u 83. minutu uspeo da pobegne odbrani Nemačke i sa defanzivcem na leđima loptu „zakucao“ u mrežu.

Delirijum u Kataru i pobeda Japana će se dugo pamtiti, a bivši napadač Partizana ostavio je svoj pečat.

SP KATAR: Opasna izjava – Argentina namerno izgubila?