SP KATAR: Argentinci poraženi od Saudijske Arabije

0
239

Trećeg dana Mundijala dobili smo nešto što će ući u anale svetskog fudbala – fudbaleri Saudijske Arabije ostvarili su istorijsku pobedu protiv selekcije Argentine preokrenuviši rezultat u grupi C – 2:1.

Čuda su definitivno moguća.

Hrabri Saudijci su u igri Davida i Golijata pokazali da ono što je na papiru pre starta meča nije svetinja, da se i protiv super zvezda Argentine i armije navijača može.

Bespomoćni Argentinci u drugom poluvremenu i vatreni Saudijci uspeli su da izdrže svaki napad i inicijativu Mesijeve ekipe, međutim nisu im mogli ništa.

Na minut pred kraj meča još jedan strašan sudar i ponovo su akteri bili golman i odbrambeni igrač. U tom sudari golman Araljana kolenom je onesvestio svog saigrača zbog čeka se utakmica produžila za 14 minuta igre. Tu je bilo nade za Argentince, ali tokom celih 14 minuta igre nisu ništa postigli.